Fryzjer [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: jackmac34/Pixabay Fryzjer [zdjęcie ilustracyjne]

Kolejki do fryzjera w Elblągu? Ile trzeba czekać?

2020-05-15 11:36

Decyzja rządu podyktowana pandemią koronawirusa zapadła wraz z końcem marca. 1 kwietnia zamknięto wszystkie zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne w kraju. Dziś, kiedy sytuacja epidemiologiczna jest już stabilna, przygotowujemy się do ponownego odwiedzenia fryzjera. Od wprowadzenia zakazu minęło półtora miesiąca. Za wizytą u fryzjera zatęskniła już nie jedna osoba.

Kolejny, trzeci już etap tzw. odmrażania gospodarki wchodzi w życie już w poniedziałek (18 maja). Od tego dnia zjemy w restauracji i umówimy się na wizytę do fryzjera oraz kosmetyczki. To także pierwsze kroki ponownego uruchamiania systemu stacjonarnej edukacji, o czym pisaliśmy już w poprzednim artykule: Lekcje odwołane do kończ roku szkolnego? WAŻNE informacje!

Jak będzie wyglądała wizyta u fryzjera?

Przede wszystkim nie będziemy mogli wejść do fryzjera bezpośrednio z ulicy. Na każdą trzeba umówić się telefonicznie lub przez internet, a będąc w salonie obowiązywać będzie zakaz używania telefonów komórkowych. Wyłączone z użytku będą również poczekalnie, więc warto przyjść na czas.
Fryzjerów obowiązywać będą ściśle określone zasady sanitarne. Podczas pracy będą musieli nosić maseczki i rękawiczki, a po obsłużeniu klienta zdezynfekować narzędzia oraz powierzchnie, które mogły być dotykane.

Te same wytyczne tyczą się także salonów kosmetycznych, które ponownie otwarte będą również od 18 maja.

Ile trzeba czekać na wizytę?

Obdzwaniając kilka zakładów fryzjerskich w Elblągu, sprawdziliśmy jak długo trzeba będzie czekać na upragnioną wizytę. Zdobyte informacje okazały się zaskakujące!

Klientów jest dużo, a grafiki są mocno upchane, mimo to wolnych miejsc jest jeszcze sporo. Panowie do większości salonów bez większego problemu umówią się na przyszły tydzień, nawet na poniedziałek. W wielu przypadkach jednak nastawić się muszą na godziny poranne, bo te późniejsze są już zajęte.

Problemów z dostaniem się do fryzjera lub kosmetyczki nie powinny mieć także panie. Choć w tym przypadku terminy są nieco bardziej odległe. Zwykle można będzie zapisać się na ostatni tydzień maja, a bardziej popularne salony zaproponują wizytę przypadająca na początku czerwca.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Super Raport 14 V (goście: Kamiński, Simon)