Węgiel

i

Autor: Pixabay Oszuści stosują od niedawna metodę "na węgiel".

Nowa metoda oszustów

Ludzie nie chcą marznąć zimą. Oszuści to wykorzystują!

2022-09-12 12:54

Oszuści zawsze znajdą okazję, aby nieuczciwie zyskać pieniądze. Od pewnego czasu coraz więcej mówi się o tym, że zimą w Polsce może zabraknąć węgla. Wykorzystują to oszuści, którzy oferują swoje usługi. Jedną z ofiar nowej metody padła 62-latka z Pasłęka (woj. warmińsko-mazurskie).

62-letnia kobieta z Pasłęka znalazła w Internecie stronę firmy sprzedającej węgiel kamienny, eko groszek i zamówiła tam tonę węgla, płacąc za niego 2751 złotych. Kobieta dokonała przelewu na konto podane na stronie i… jak się niedługo później okazało, nie otrzymała zamówionego towaru.

- Strona, na którą weszła była utworzona po to, aby wyłudzać pieniądze - mówi nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. Teraz sprawa trafiła na policję. Za oszustwo sprawcy może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność przy zamawianiu materiałów opałowych. Szczególnie teraz mogą wykorzystywać to oszuści, aby wyłudzać pieniądze.

CZYTAJ TEŻ: Szkoły w Olsztynie wrócą do nauki zdalnej i to nie przez pandemię! Prezydent prosi szkoły o oszczędzanie

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch - Tereny, które Rosjanie zdobywali w ciągu 3 miesięcy, Ukraińcy odbili w 3 dni
Sonda
Czy obawiasz się dalszego wzrostu cen węgla?