Pasłęk: zniszczono miejsce pamięci Jana Pawła II! Kim są sprawcy?

Papież Jan Paweł II kochał góry i Małopolskę
Autor: Archiwum Archidiecezji Krakowskiej

Policjanci z Pasłęka zatrzymali sprawców aktu wandalizmu, do którego doszło w miniony weekend w miejscowym Parku Ekologicznym. Zniszczono miejsce upamiętniające Jana Pawła II. Za dewastacją stoi 17-latek oraz dwóch 16-latków.

Pasłęk. Wandale zniszczyli miejsce pamięci o papieżu

W Pasłęku (woj. warmińsko-mazurskie) ktoś zniszczył umieszczoną na krzyżu kapliczkę i drewniane ogrodzenie tzw. dębu papieskiego, miejsca upamiętniającego Jana Pawła II. Do zdarzenia doszło w miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę (14/15 listopada). Policji udało się odnaleźć sprawców.

CZYTAJ TAKŻE: Pasłęk: miejsce pamięci Jana Pawła II zniszczone! Kamery zarejestrowały młodych ludzi

Grupa młodych osób spędzała czas Parku Ekologicznym. - W pewnym momencie 17-latek zaczął kopać w płot ogradzający posadzony tam Dąb Papieski, dołączyli do niego 16-latkowie. Do wody wrzucono również stojącą tam ławkę oraz uszkodzono niewielką kapliczkę - mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

5 lat więzienia dla wandala z Pasłęka?

Policjanci z Pasłęka szybko ustalili sprawców dewastacji. To trzech nastolatków. Jeden z nich ma 17 lat, a dwóch - 16. Przyznali, że robili to „przez głupotę”. Szkody wyceniono na 1500 złotych. 17-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego dwaj koledzy odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Super Raport 18.11 (Goście: Bolesław Piecha - były wiceminister zdrowia, PiS oraz Krzysztof Kwiatkowski - senator, były szef NIK)