Pieniężno. Kradzież na plebanii! Nie bali się nawet Boga!

2021-07-30 18:13
Ksiądz
Autor: Pixabay Kradzieży z włamaniem dokonało dwóch mężczyzn w Pieniężnie (woj. warmińsko-mazurskie). Celem ich skoku była plebania. Zdj. ilustracyjne.

Dwóch mężczyzn dokonali kradzieży z włamaniem. Miejscem przestępstwa okazała się być plebania w Pieniężnie (woj. warmińsko-mazurskie). Ręka sprawiedliwości dosięgła złodziei bardzo szybko. Zaledwie dzień po zgłoszeniu, sprawcy wpadli w ręce policji. Grozi im do 10 lat więzienia, gdyż obaj działali w warunkach tzw. recydywy.

Braniewska policja została powiadomiona o włamaniu, do którego doszło w poniedziałek, 26 lipca. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy dostali się na plebanię, uszkadzając drzwi garażowe, a następnie weszli do kościoła, skąd ukradli datki wiernych. Na miejsce skierowano policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą, w skład której weszli policjanci z Braniewa oraz Pieniężna - relacjonuje podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że łupem sprawców padł również rower, a łączną wartość strat oszacowano na ponad 2 tys. zł. Policjanci bardzo szybko dotarli do sprawców kradzieży. Zaledwie dzień później do komendy doprowadzono dwóch mieszkańców powiatu braniewskiego.

To mężczyźni w wieku 28 i 29 lat. Co więcej, policjanci odzyskali także utracony rower. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem i stanęli przed sądem, gdzie zapadła decyzja o objęciu ich policyjnym dozorem. Obaj mężczyźni w chwili przestępstwa działali w warunkach tzw. recydywy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież na cmentarzu w oku kamery