Orzysz. Syn miał dość pijanego ojca! Nie uwierzysz, co zrobił!

2021-07-29 13:26
Kierowca - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay W Orzyszu (woj. warmińsko-mazurskie) syn zawiadomił policjantów, że jego ojciec prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. Zdj. ilustracyjne.

W gminie Orzysz (woj. warmińsko-mazurskie) 49-letni mężczyzna wybrał się samochodem do znajomego. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że 49-latek kierował autem mając w organizmie 4 promile alkoholu! Okazało się, że o bezmyślnym zachowaniu kierowcy, policjantów powiadomił... jego syn, który miał już dość alkoholowych ekscesów ojca.

W środę (28 lipca) po godz. 20.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o pijanym kierowcy. Co ciekawe, na policję zadzwonił syn, który poinformował, że jego pijany ojciec jeździ audi po gminie Orzysz. Chciał zabrać mu kluczki, ale nie udało mu się. Ojciec pojechał do znajomego. Policjanci pojechali sprawdzić zgłoszenie. Na podwórku zastali syna wraz z kompletnie pijanym ojcem, który właśnie wrócił do domu, jadąc audi. Był to 49-letni mieszkaniec gminy Orzysz. - Mężczyzna ledwo trzymał się na nogach. Miał bełkotliwą mowę i problem z utrzymaniem równowagi - relacjonuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Zgłaszający w rozmowie z funkcjonariuszami dodał, że ojciec od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i stwarza problemy. 49-latek będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres 15 lat.

Pijany kierowca zabił 17-latkę. Jest oskarżony o zabójstwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE