Prezydent Olsztyna dostał obrzydliwego maila. "Zadźgam cię jak Adamowicza"

2021-07-28 9:06
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapowiada powstanie nowej alei w mieście.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz otrzymał przerażającego, anonimowego maila. Z treści wiadomości wynika, że ktoś groził prezydentowi śmiercią. — Zadźgam cię jak Adamowicza. Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz za to, co mi zrobiłeś — czytamy w treści maila. Piotr Grzymowicz zgłosił sprawę na policję i zawiadomił prokuraturę.

Obrzydliwe groźby pod adresem Piotra Grzymowicza. Prezydent Olsztyna otrzymał anonimowego maila, w którym ktoś groził politykowi śmiercią. Grzymowicz zawiadomił o tej wiadomości policję i prokuraturę. — Takie działania nie zniechęcają mnie do dalszego działania, gdyby tak było, to mam wrażenie, że źle by to świadczyło o mnie i mojej pewności co do realizacji moich planów i działań samorządowych — mówi Piotr Grzymowicz w rozmowie z dziennikarzami "Gazety Olsztyńskiej". Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy ktoś grozi prezydentowi Olsztyna w sieci. W ubiegłym roku Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok w sprawie Sergiusza P. oskarżonego m.in. o publiczne nawoływanie do zabójstwa i groźby karalne wobec Piotra Grzymowicz. Sergiusz P. popełnił przestępstwo 14 stycznia 2019 r.

Zastępca Prokuratora Okręgowego w Olsztynie Aneta Molga poinformowała PAP w czwartek, że 26 lipca do Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie Piotra Grzymowicza, dotyczące popełnienia przestępstwa, polegającego na skierowaniu na adres poczty e-mail groźby pozbawienia życia wobec prezydenta Olsztyna. - 27 lipca zawiadomienie zostało przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie celem przeprowadzenia postępowania zgodnie z wytycznymi - poinformowała prokurator Aneta Molga.

Druga rocznica ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. "Niech pamięć o nim będzie żywa"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE