Chciał spalić żonę

i

Autor: Paweł Kicowski

Kisielice. Oblał żonę benzyną i rzucił zapałkę! Poszło o starą miłość! NOWE FAKTY

2020-11-07 11:52

Horror w gminie Kisielice (woj. warmińsko-mazurskie). Zbigniew R. (53 l.) chciał spalić swoją żonę Mariolę (55 l.)! Oblał biedaczkę benzyną i rzucił zapałkę. Kobieta płonęła jak pochodnia. A wszystko to przez stare miłosne sprawy. Napastnik nie zniósł tego, że obecna żona wypominała mu w kłótni poprzedni związek. Teraz ona walczy o życie w szpitalu, a agresor ma czas do przemyśleń za murami aresztu.

Nic tego nie zapowiadało. W okolicy Zbigniew i jego małżonka uchodzili raczej za statecznych i kochających się ludzi. Oboje mieli za sobą inne związki. Mariola owdowiała. Zbigniew został porzucony dla innego przez pierwszą żonę. I być może to ta zadra wciąż jest w jego sercu.

Feralnego dnia małżonkowie się kłócili. Nikt nie przebierał w słowach. Wygadywane było wszystko. I kiedy pani Mariola zaczęła wykrzykiwać w twarz Zbigniewa swoje zdanie na temat jego pierwszej żony, ten zupełnie stracił rozum. Oblał ją benzyną i podpalił. Kobieta stanęła w płomieniach, zszokowana uciekła z domu, po drodze zrywając z siebie palące się ubrania.

– Siedziałyśmy z córką, popijając herbatę. Nagle ktoś krzyknął: „Jezu, ratujta mnie!” – opowiada Lilia, sąsiadka poszkodowanej. – W pierwszej chwili jej nie poznałam. Włosy miała spalone, była nagusieńka, wsiały na niej tylko strzępki ubrania i pozrywana skóra. Krzyczała: „Zbychu mnie oblał benzyną i podpalił” – wzdryga się pani Lilia.

Sąsiadka zadzwoniła po ratunek, kobiecie próbowała ulżyć w cierpieniu. – Zanim przyjechało pogotowie, polewaliśmy ją zimną wodą – dodaje pani Lilia.

Policja nie miała żadnego problemu ze złapaniem oprawcy. Zbigniew R. nie próbował uciekać. Okrutnik usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu 15 lat więzienia. – Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące – informuje asp. Joanna Kwiatkowska z policji w Iławie.

Zatrzymany 36-latek podejrzewany o śmiertelne potrącenie pieszego
Nasi Partnerzy polecają