Powstanie Elbląskie Centrum Usług Społecznych! Są na to duże pieniądze!

2020-07-30 15:51 Krzysztof Wójcik
Samorząd otrzymał 2,5 mln złotych na stworzenie Elbląskiego Centrum Usług Społecznych!
Autor: Pixabay Samorząd otrzymał 2,5 mln złotych na stworzenie Elbląskiego Centrum Usług Społecznych!

Wspaniałe wiadomości! Nasz samorząd otrzyma środki na stworzenie Elbląskiego Centrum Usług Społecznych. To pilotażowy projekt Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zgodnie z założeniami centra powstaną w 30 samorządach w Polsce i tylko w 4 miastach na prawach powiatu. Elbląg jest jednym z nich!

Samorząd elbląski otrzyma 2,5 mln zł na stworzenie Elbląskiego Centrum Usług Społecznych! Otrzymana kwota ma pokryć 100 proc. wartości całego projektu.

Centrum powstanie na bazie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i będzie miejscem, w którym wszyscy mieszkańcy – sprawni, niepełnosprawni, starsi oraz rodziny wielodzietne – otrzymają wsparcie w razie potrzeby.

Zgodnie z założeniami ma to być nowa jakość pomocy społecznej, udzielanej kompleksowo, w jednym miejscu, zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności. Celem CUS nie jest konsolidacja świadczenia usług w jednej instytucji, ale integrowanie i koordynowanie usług świadczonych przez różnych lokalnych usługodawców (publicznych i niepublicznych) współpracujących z centrum.

Projekt zakłada wypracowanie modelu rozwoju i integracji usług społecznych użyteczności publicznej z uwzględnieniem możliwości zlecania świadczenia usług społecznych lokalnym organizacjom pozarządowym. W ramach zadania przeprowadzona też zostanie diagnoza potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych z uwzględnieniem konsultacji z mieszkańcami.

W Centrum Usług Społecznych będą prowadzone także działania ukierunkowane na integrację mieszkańców oraz podniesienie spójności społecznej, poprzez realizację zadań o charakterze samopomocowym, wolontaryjnym, i wsparciu sąsiedzkiemu.

Projekt CUS-ów realizowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Elblągu realizowany będzie przez okres 3 lat.

Poćwiartowany raper znaleziony w lodówce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.