Sędzia kierował samochodem po alkoholu. Rozprawa odwołana

2021-03-22 11:24
sąd
Autor: pixabay.com

Planowana na poniedziałek, 22 marca, przed Sądem Rejonowym w Ostródzie pierwsza rozprawa w procesie sędziego z Suwałk Waldemara M. została odwołana z powodu choroby oskarżonego. Prokuratura oskarżyła go o to, że w 2018 roku prowadził samochód po pijanemu. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski poinformował PAP, że kolejny termin nie został jeszcze wyznaczony.

Według prokuratury w sierpniu 2018 r. sędzia Waldemar M. doprowadził do kolizji na ulicy Utrata w Suwałkach. Jak ustalono, jadąc swoim autem uderzył w tył innego samochodu, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany kierowca zapisał numer rejestracyjny. Po kilkudziesięciu minutach sędzia został zatrzymany w Augustowie. Według śledczych miał we krwi 1,55 promila alkoholu. Zostało mu odebrane prawo jazdy, po czym został on zwolniony.

Oskarżony był przewodniczącym wydziału karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach. Po zatrzymaniu zrezygnował z tej funkcji. Po zdarzeniu został zawieszony w czynnościach służbowych. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił początkowo do Sądu Rejonowego w Augustowie, ale wszyscy sędziowie wydziału karnego złożyli wnioski o ich wyłączenie z orzekania. Sprawę przekazano wówczas do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Giżycku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warmińsko-mazurskie. Pijany sędzia spowodował wypadek! "Środowisko potępia takie zachowanie"

Również 13 sędziów tego sądu złożyło wnioski o ich wyłączenie i przekazanie sprawy Waldemara M. innemu sądowi równorzędnemu. Podali, że wcześniej utrzymywali z tym sędzią kontakty towarzyskie, uczestnicząc w tych samych szkoleniach i imprezach towarzyszących, co mogłoby wywołać uzasadnione wątpliwości, co do ich bezstronności. Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględnił wnioski giżyckich sędziów, a sprawa została przekazana do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Ostródzie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tragedia na S-51. Kobieta wjechała w wóz strażacki i ZGINĘŁA na miejscu! ZABLOKOWANA droga w kierunku Olsztyna [ZDJĘCIA]

Szczepimy na poziomie Bangladeszu, a milion szczepionek zalega w magazynach