Tragiczny wypadek w Żurawcu. Kiedy pogrzeb Marty, druhny z OSP Markusy?

2021-01-20 11:21 sch
Żurawiec. Marta Gereluk zginęła w wypadku
Autor: OSP Markusy Marta Gereluk zginęła w wypadku w miejscowości Żurawiec. Do tragedii doszło 15 stycznia.

Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb Marty Gereluk, tragicznie zmarłej w wypadku samochodowym, do którego doszło kilka dni temu w miejscowości Żurawiec (woj. warmińsko-mazurskie). Marta była na co dzień druhną Ochotniczej Straży Pożarnej w Markusach. Jej koledzy ze straży są pogrążeni w żałobie i nie mogą się pogodzić ze śmiercią koleżanki.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 15 stycznia (piątek) w miejscowości Żurawiec (powiat elbląski). Wieczorem strażacy otrzymali informację o wypadku. W przydrożnym rowie na drodze prowadzącej do Żurawca, znajdował się samochód osobowy zanurzony w wodzie. Auto było odwrócone kołami do góry.

W pojeździe, oprócz Marty, były jeszcze dwie osoby w wieku 15 i 16 lat. Wydostanie wszystkich z pojazdu było na tyle trudne, że strażacy musieli posłużyć się specjalnym dźwigiem. W końcu wydostali uczestników wypadku. Cała trójka trafiła do szpitali. Niestety, jeszcze tego samego dnia stało się najgorsze. Marta zmarła.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Marta umierała na oczach kolegów. Żałoba w straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Kiedy pogrzeb Marty z OSP Markusy?

Koledzy z OSP Markusy, gdzie Marta była druhną, pamiętają ją jako uśmiechniętą i pomocną dziewczynę. - Uczestniczyła w wielu akcjach ratowniczych, ratowała mienie i życie ludzkie... Nie byłoby sytuacji, w której powiedziałaby sobie, że nie da rady. Gdy tylko ktoś wpadał na pomysł jakiegokolwiek przedsięwzięcia, z uśmiechem na twarzy przystępowała do działania... - napisali członkowie OSP Markusy.

Kiedy odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłej Marty? Msza żałobna zostanie odprawiona 21 stycznia (czwartek) w Kościele parafialnym w miejscowości Jezioro (powiat elbląski) o godz. 14. Pogrzeb odbędzie się po mszy świętej na cmentarzu w Jeziorze, niedaleko miejscowości Markusy, gdzie Marta służyła w Ochotniczej Straży Pożarnej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tragiczna śmierć w Żurawcu. "Ratowała życie ludzkie". Kim była Marta, druhna z OSP w Markusach?

Mrożące krew w żyłach fakty na temat śmierci pana Stasia z Ząbek