gorzów przedszkole górczyn 1

i

Autor: SG W starej części szkoły będzie przedszkole.

50 miejsc dla dzieci w nowym przedszkolu na Górczynie w Gorzowie

2020-12-30 15:48

Już za dwa tygodnie dwa oddziały będą otwarte. Pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 20 zostały wyremontowane oraz wyposażone w odpowiedni sprzęt. Gotowe są także nauczycielki. W Gorzowie miejsc w publicznych placówkach dla przedszkolaków ciągle brakuje.

Do nowego przedszkola uczęszczać będą 3-latki i 4-latki z listy rezerwowej. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu przez gorzowskich urzędników 950 tysięcy złotych. Pochodzą one od marszałka lubuskiego. Placówka ma już działać od 11 stycznia.

- Dwa nowe oddziały mieścić się będą w starej części szkoły przy Szarych Szeregów. Mają one odrębne wejście, które zostało wyremontowane. Dzieci będą miały bardzo dobre warunki do tego, żeby podjąć naukę przedszkolną - mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

gorzów przedszkole górczyn 2

i

Autor: Jan Wojtanowski/UM Gorzów Podpisanie umowy o dofinsowanie przedszkola.

Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego oprócz utrzymania i wyposażenia przedszkola, dokształcą się także wychowawcy. Jak powiedział Łukasz Porycki, wicemarszałek lubuski- ośmiu nauczycieli będzie mogło podwyższać swoje umiejętności, co tej jest bardzo ważne.

Przypomnijmy- w latach 2016-2020 gorzowski magistrat pozyskał z EFS-u dla gorzowskich przedszkoli i żłobków 5,6 mln złotych. Udało się utworzyć ponad pół tysiąca miejsc dla gorzowskich maluchów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE