gorzów przedszkole 31

i

Autor: Fragles/ archiwum Szatnia w przedszkolu nr 31 w Gorzowie.

Gorzów: Szczepienia ochronne mogą dać miejsce w przedszkolu? Będą za nie punkty

2020-12-29 15:48

Na grudniowej sesji gorzowscy radni zdecydowali, że od wiosennego naboru pojawi się nowe kryterium, które będzie dodatkowo punktowane. Przygotowania do jego wprowadzenia trwały około roku. Wcześniej taką zasadę wprowadzono w gorzowskich żłobkach.

Gorzowski magistrat przy udziale dyrektorów przedszkoli oraz rodziców zmienił kryteria naboru do placówek. W marcu nie będzie wymagane przedstawienie dochodów, bo dziecko może dostać punkty za swoje szczepienia. Będzie ich całkiem sporo.

- Zaszczepione dzieci otrzymają 20 punktów. To jest na tyle istotne, że może mieć wpływ w pierwszeństwie przyjęcia tego dziecka, w sytuacji gdy będzie więcej chętnych do przedszkoli niż miejsc - wyjaśnia Renata Pliżga, dyrektor Wydziału Edukacji UM Gorzów.

gorzów szczepienie dzieci

i

Autor: whatnext.pl zdjęcie ilustracyjne

Podczas wiosennej rekrutacji rodzice będą musieli przedstawić oświadczenie lub dać do wglądu książeczkę szczepień dziecka. Jeśli maluch nie może być szczepiony, trzeba będzie przekazać stosowne zaświadczenie. Bez zmian pozostają dotychczasowe kryteria.

Przypomnijmy - punkty można dostać za rodzeństwo, które chodzi do tej placówki, za to że rodzice rozliczają PIT w gorzowskiej skarbówce czy oboje pracują. Ważne jest także to czy dziecko korzysta z pełnej oferty przedszkola, czy tylko z bezpłatnych pięciu godzin opieki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE