Przeszczep, ciąża i zdrowe dziecko dzięki gorzowskim położnikom!

2020-09-18 18:36 Kły
gorzów ciąża przeszczep1
Autor: materiały szpitala Gorzów Gordiej urodził się jako wcześniak.

To było pierwsze takie działanie czy jak to nazwali lekarze "misja uratowania zagrożonego poronieniem dziecka i jego matki". To były trudne miesiące, ale sukces jest niewątpliwy, bo 26-latka z Gorzowa czeka na przeszczep wątroby.

Pani Weronika wcześniej przebywała w jednym ze szpitali w województwie mazowieckim. Przeszła cztery zabiegi, a przed nią były kolejne trzy. Gdy przechodziła kwalifikację okazało się, że jest w ciąży. Wtedy lekarze powiedzieli jej, że jeżeli chce dokończyć leczenie musi ją usunąć.

Kobieta chciała urodzić dziecko, więc zaczęła szukać wsparcia w innych klinikach. Niestety tam też usłyszała taką samą diagnozę. Sytuacja zmieniła się, gdy trafiła do szpitala w Gorzowie. Lekarze Oddziału Położniczo-Ginekologicznego podjęli się wyzwania, z którym wcześniej nie mieli do czynienia. Najważniejsze było utrzymanie ciąży najdłużej jak się da. 26-latka przez sześć miesięcy przyjeżdżała do szpitala na badania.

gorzów ciąża przeszczep2
Autor: materiały szpitala Gorzów Szczęśliwa mama, może wrócić do leczenia.

Do porodu doszło pod koniec sierpnia (27.08) w 35 tygodniu ciąży. Na świat przez cesarskie cięcie przyszedł zdrowy wcześniak, chłopiec. Po trzech tygodniach Gordiej czuje się o wiele lepiej, a a jego mama może kontynuować leczenie.

To było pionierskie działanie w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie, nieliczne także na skalę krajową.