Dobowy rekord ZARAŻEŃ w Gorzowie! Będzie gorzej?

2020-09-30 14:18 Kły
gorzów korona szpital
Autor: materiały szpitala Gorzów Pacjenci są pod opieką gorzowskich medyków.

W środowy poranek (30.09) poinformowano o 15 nowych chorych w naszym mieście. Dotychczas odnotowywano po kilka przypadków. Czy to zapowiada pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej?

W ostatnich dniach w Gorzowie przybywało po kilka osób z pozytywnym wynikiem testów. Na przykład we wtorek (29.09) było pięciu chorych. Środowe statystyki mogą budzić niepokój. W jakim stanie są pacjenci z Gorzowa?

- Pięciu pacjentów jest w szpitalu w Gorzowie, pozostali przebywają w izolacji domowej. Są to kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Nie ma wśród nich młodych ludzi czyli dzieci czy młodzieży związanych z gorzowskimi szkołami -  mówi Karola Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Młodzież z gorzowskich szkół, przypomnijmy, objęta jest w tym tygodniu izolacją. Chodzi o Ekonomik, SP nr 5, Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego i SP nr 17.

W środę (30.09) w powiecie gorzowskim przybyło 5 nowych przypadków zakażeń , a w całym Lubuskiem w sumie 33 chorych. Dotychczas COVID-19 stwierdzono u 1018 lubuszan, prawie 800 wyzdrowiało, odnotowano 19 zgonów.