Drugi pracownik Gorzowskiego Rynku Hurtowego z koronawirusem!

2020-08-03 13:16 Kły
Gorzów szpital deker
Autor: Fragles W szpitalu dwa oddziału znów przyjmują nowych pacjentów.

Rynek przy Jerzego nadal otwarty. Od soboty (1.08) przybyło w Lubuskiem 31 zarażonych. Dwie osoby pochodzą z Gorzowa oraz dwie z powiatu gorzowskiego. Pozostałe przypadki to rejony m.in. Słubic, Międzyrzecza czy Sulęcina.

W gorzowskim szpitalu przy Dekerta ponownie przyjmowani są pacjenci na dwa, wcześniej zawieszone, oddziały- neurologii i rehabilitacji neurologicznej. U jednej z pacjentek stwierdzono COVID-19. Przeprowadzono testy, sytuacja się wyjaśniła. Z kolei Sanepid cały czas prowadzi działania w GRH.

- Potwierdzam, że jest drugi pracownik z pozytywnym wynikiem. 26 osób zostało objętych domową kwarantanną. Kolejne, które mogły mieć kontakt z zarażonymi są ustalane – informuje Katarzyna Wojciechowska z biura prasowego wojewody lubuskiego.

Ryneczek jest otwarty, o jego ewentualnym zamknięciu zadecyduje zarząd GRH. W piątek (31.07), przypomnijmy, media dowiedziały się o pierwszym zakażonym pracowniku spółki, który pobierał opłaty od sprzedawców.

W Lubuskiem rośnie liczba chorych aktualnie (3.08) od początku pandemii stwierdzono 432 przypadki. 10 osób zmarło, a 214 wyzdrowiało.