Drugi przypadek zarażenia koronawirusem w Lubuskiem! W Gorzowie czekamy na wyniki

2020-03-16 11:43
Badania koronawirus
Autor: Robert Surowiec / Wielospecjalistyczny Szpital Publiczny w Gorzowie / Facebook.com Trwają badania nad kolejną próbką

W niedzielę (15.03) przyszły wyniki badań kolejnego pacjenta, który z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafił do szpitala w Zielonej Górze. Niestety wynik okazał się pozytywny. To już drugi przypadek zakażenia w województwie lubuskim.

Jeśli chodzi o Gorzów to póki co nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia, ale szpital czeka na wyniki jednego z pacjentów. Te mają się pojawić lada moment.

- Gdy tylko będziemy mieli wyniki natychmiast poinformujemy o nich na stronie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie - powiedział nam Robert Surowiec, wiceprezes lecznicy.

W niedzielę potwierdzono natomiast kolejny przypadek zakażenia w województwie lubuskim. Zakażona jest młoda kobieta, która w sobotę (14.03) przyleciała z Londynu do Poznania. Już w drodze na teren województwa poczuła się źle i sama powiadomiła odpowiednie służby. Następnie karetką 0 została przewieziona do szpitala w Zielonej Górze.

Jak nam powiedziała Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik wojewody: badania przeprowadzone w niedzielę dały wynik pozytywny. Co ważne, kobieta nie jest mieszkanką powiatu gorzowskiego.

Wszystkie osoby, które miały styczność z pacjentką zostały objęte odpowiednimi procedurami.

Przypomnijmy, to drugi przypadek zakażenia koronawirusem w Lubuskiem. Na początku marca do szpitala w Zielonej Górze trafił mieszkaniec Cybinki. Mężczyzna wciąż przebywa w szpitalu.

A w całej Polsce zakażonych jest coraz więcej osób. W poniedziałek rano było ich już 150. Specjaliści przypominają o częstym i dokładnym myciu rąk oraz unikaniu dużych skupisk ludzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE