Eksplodował silnik, łódź stanęła w płomieniach. Groźny wypadek na jeziorze Lubiąż

2021-06-22 11:40
Eksplodował silnik, łódź stanęła w płomieniach. Groźny wypadek na jeziorze Lubiąż
Autor: Belgrade_City / CC0 / pixabay.com Eksplodował silnik, łódź stanęła w płomieniach. Groźny wypadek na jeziorze Lubiąż (zdjęcie ilustracyjne)

W łodzi motorowej niespodziewanie eksplodował silnik, pojawił się ogień. Dramatyczne sceny rozegrały się na środku jeziora. W wyniku wypadku ranny został sternik. Mężczyzna ze złamanymi nogami trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę, 20 czerwca na jeziorze Lubiąż w Lubniewicach (woj. lubuskie). Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w łodzi motorowej doszło do eksplozji silnika, który następnie zaczął się palić. Sternikowi udało się wydostać z łodzi. Skok zakończył się jednak dość niefortunnie, gdyż mężczyzna złamał obie nogi. Na pomoc poszkodowanemu ruszył policjant, ratownik WOPR i osoby, które wypoczywały w pobliżu.

Pożar udało się szybko ugasić. Poszkodowany mężczyzna został opatrzony, a następnie wraz z rodziną pojechał do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Czytaj też: Witnica. Strażacy w akcji. Pożar w dawnej fabryce mebli

Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Niewykluczone jest, że ogień pojawił się wskutek niewłaściwej obsługi łodzi.

- W tym miejscu bardzo ważny apel do sterników, którzy pływają łodziami z wbudowanym silnikiem. Przed jego uruchomieniem należy przewietrzyć komorę silnika – radzą doświadczeni wodniacy - mówi Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Jezioro Lubiąż jest dość popularne wśród miłośników wypoczynku na wodzie. Jest to bowiem jeden z nielicznych akwenów w Lubuskiem, który nie jest objęty tzw. strefą ciszy. Panuje tutaj więc duży ruch jednostek wodnych.

Czytaj też: Gorzów Wielkopolski. 54-latek przygnieciony przez ścianę! Tragedia na budowie osiedla

Z sercem na pokładzie. W półtorej godziny ze Szczecina do Wrocławia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE