Gorzów: 40 rodzin z NIŻSZYMI czynszami za mieszkanie. Dla kogo ulgi?

2020-09-23 19:00 Kły
gorzów kamiennice
Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Gorzowianie mogą starać się o zniżki czynszów.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpatruje wnioski od gorzowian o obniżenie opłat. Od listopada mają one wzrosnąć, stąd taka pomoc dla najuboższych lokatorów. O tym kto ją dostanie decydują określone kryteria.

Około 50 wniosków o obniżkę czynszów złożono w gorzowskim ZGM-ie. Główny warunek to dochód. Na jego podstawie przyznawana jest ulga, która może wynieść od 10 do 30 procent stawki. Otrzymało ją 40 rodzin, które zajmują lokale komunalne. Chodzi o najuboższych lokatorów, dla których planowane podwyżki stanowią problem.

- Zdecydowana większość, bo aż 60 procent z tych 40 wniosków uzyskała maksymalną 30-procentową zniżkę. Pozostałym przyznano 10-procentową ulgę - wyjaśnia Paweł Nowacki, dyrektor ZGM w Gorzowie.

ZGM przy Wełnianym Rynku przyjmuje wnioski. Są one na bieżąco analizowane. Nowe stawki czynszów - 3 złote więcej za metr kwadratowy-  obowiązywać będą od 1 listopada. Ostatnie podwyżki jakie wprowadził zakład miały miejsce dekadę temu. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej.