Gorzów: Będzie ambulans, droga i parking! Urząd Miasta zrealizuje prośby szpitala

2020-10-27 5:28 em
gorzów szpital zakaz
Autor: materiały szpitala Gorzów Oddział zakaźny działa na pełnych obrotach.

Gorzowski szpital dostanie nowy ambulans, urząd pomoże lecznicy także w innych sprawach - zdecydował Jacek Wójcicki, prezydent miasta. Wcześniej spotkał się z radnymi na telekonferencji, by wspólnie omówić sytuację w Gorzowie. To lecznica poprosiła prezydenta o pomoc.

Zarząd lecznicy poprosił urzędników o załatwienie trzech próśb. Najważniejsza dotyczyła zakupu nowego ambulansu. Lecznica poprosiła także o wyremontowanie drogi prowadzącej do mobilnego centrum testowego „drive thru” oraz udostępnienie miejskiego parkingu dla pojazdów szpitalnego transportu sanitarnego. Szpitalny garaż został tymczasowo zamieniony - o czym informowaliśmy - na salę chorych.

Gorzów wójcicki
Autor: Materiały Prasowe UM Gorzów Prezydent przekonuje, ze miasto potrzebuje więcej pieniędzy.

Na zakup ambulansu transportowego urząd przekaże szpitalowi 500 tysięcy złotych, remont drogi - jak informują urzędnicy - już się zaczął, a karetki mogą korzystać z miejskiego parkingu.

Sytuacja pandemiczna w Gorzowie jest coraz trudniejsza. Codziennie wzrasta liczba osób chorych na COVID-19. Lecznica ogranicza funkcjonowanie i skupia się na walca z koronawirusem.