Gorzów: Chętni są, ceny różne, czy wybrani zostaną wykonawcy?

2020-09-24 18:03
gorzów park koper
Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl W parku Kopernika ma się zmienić otoczenie fontanny.

Urzędnicy otworzyli oferty w drugim przetargu na rewitalizację dwóch gorzowskich parków. Park Kopernika już się zmienia i właśnie w planach są kolejne prace. Z kolei park Róż ma przejść gruntowną zmianę. Czy tym razem zwycięzca nie zrezygnuje?

Gorzowscy urzędnicy liczną na pozytywne rozstrzygnięcia. W pierwszym podejściu, przypomnijmy, wyłoniono firmę, która miała zająć się rewitalizacją Parku Wiosny Ludów, potocznie parku Róż. Jednak ostatecznie wycofała się. Nieoficjalnie mówiono, że wykonawca przestraszył się ówczesnych protestów mieszkańców. Twierdzili oni, że park zostanie zabetonowany.

Miasto ma na rewitalizację 5 mln złotych. Niestety złożone propozycje są o 1- 1,5 mln większe. Projekt zakłada metamorfozę ogrodu różanego z fontanną i ławkami w stylu angielskim. Na stawie mają pojawić się tarasy,  remont przejdą ścieżki, mostek od ul. Strzeleckiej i schody od Kosynierów Gdyńskich.

gorzów park róż wizal
Autor: materiały UM Gorzów Projekt parku Róż.

Jeśli chodzi o Park Kopernika, prac jest zdecydowanie mniej, a co za tym idzie pochłoną one mniej pieniędzy. Gorzowscy urzędnicy mają na ten cel 1 mln 800 tysięcy złotych. Oferty, które zostały złożone są niższe. Najtańsza propozycja opiewa na 1 mln 200 tysięcy. Wykonawca będzie musiał się zająć odnowieniem terenu wokół fontanny: słupów, oświetlenia czy donic na kwiaty.

Prawdopodobnie firmy zostaną wyłonione. Czy tak się stanie, dowiemy się wkrótce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE