Gorzów: Czy 24-latek, który zgwałcił 9-latkę, stanie przed sądem?

2019-09-10 16:45 Karolina Łopacińska
gwałt zawarcie
Autor: materiały Lubuska Policja Mateusz K. przebywa w areszcie.

Śledczy czekają na opinię ekspertów: psychiatry, psychologa i seksuologa dotyczącą Mateusza K. Wracamy do głośnej i brutalnej sprawy, do której doszło na gorzowskim Zawarciu. Wyniki dadzą odpowiedź czy Mateusz K. poniesie konsekwencje za swój czyn.

24-latek przeszedł jednorazowe badania psychiatryczne, które mają określić czy podczas dramatycznego zdarzenia był poczytalny. Wcześniej spędził on kilka lat w szpitalu psychiatrycznym. W sierpniu zakończył się trzymiesięczny areszt podejrzanego. Został on przedłużony.

- Opinia biegłego ma wkrótce ma do nas trafić, prawdopodobnie jeszcze we wrześniu. Wtedy będzie wiadomo jakie dalsze kroki można podjąć – informuje Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury.

Mateuszowi K. grozi dożywocie za usiłowanie zabójstwa 9-latki. Nie przyznał się on do tego zarzutu. Potwierdził, że doprowadził do obcowania płciowego małoletnią oraz pozbawił ją wolności ze szczególnym okrucieństwem.

Przypomnijmy- dziewczynka została zgwałcona, związana i zakneblowana. Ukryta była w wersalce. Policję zaalarmował brat, który jej szukał. Do dramatu doszło 19 maja w mieszkaniu przy Małopolskiej w Gorzowie.