Gorzów: Jak ograniczyć zużywanie plastiku? Kolejne spotkanie online o ekologii

2020-04-21 15:00
Plastik
Autor: Magda Ehlers / pexels.com

Trwają EKO środy organizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie. Tym razem wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach pod nazwą: "Zero waste dla początkujących". Tym razem oprócz wykładu nie zabraknie zajęć praktycznych. Słuchacze poznają praktyczne rozwiązania i przepisy.

Jutrzejsze internetowe zajęcia będą dotyczyły plastiku. Jak się okazuje, rocznie na świecie produkuje się go 330 mln ton, a to więcej niż ważą wszyscy udzie żyjący na Ziemi. Plastik jest szczególnie szkodliwy dla środowiska, bo jego rozkład trwa długo. Dla przykładu: plastikowa butelka rozkłada się od 100 do nawet 100 lat, torba z tworzywa sztucznego ok 400 lat, a papierek po cukierku ok. 450 lat. Dla porównania: średni czas rozkładu papieru wynosi około 6 miesięcy.

Podczas spotkania online uczestnicy dowiedzą się więc między innymi tego jak ograniczyć zużywanie plastiku w codziennym życiu. Podczas wykładu poruszone zostaną takie zagadnienia jak czym jest zero waste i komu najbardziej szkodzi plastik.
Dodatkowo będzie się można nauczyć samodzielnego robienia pasty do zębów czy proszku do prania. Przedstawione zostaną też podstawowe produkty zero waste i less waste przydatne na co dzień, takie jak: wielorazowe butelki termiczne, składane kubki na napoje na wynos, szampony w kostce, myjki konopne, woreczki na zakupy czy bambusowe szczoteczki do zębów.

Warsztaty online już jutro (środa, 22.04) od godziny 19.00, transmisje nie są zapisywane dlatego warto brać w nich udział na żywo. Połączyć się można za pośrednictwem Facebookowego profilu MCK Gorzów - tam też znajdziecie więcej informacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE