Gorzów: Ul.Kazimierza Wielkiego przejedziemy pod koniec listopada?

2019-11-07 18:35 Karolina Łopacińska
kazek 1
Autor: mz Rondo w okolicach marketów prawie gotowe.

Wiele na to wskazuje, że tak się stanie. To jedyna remontowana ulica w Gorzowie, z którą nie ma na razie problemów. Oby było tak do końca inwestycji. Kierowcy i mieszkańcy ogólnie są zmęczeni rozkopanym i trudno przejezdnym miastem.

Ulica Kazimierza Wielkiego ma być gotowa na koniec miesiąca- i jak informuje gorzowski magistrat- ten termin powinien zostać dotrzymany.

Na odcinku od Kukuczki do Czarnieckiego obecnie układana jest warstwa asfaltu, później pojawi się warstwa ścieralna z oznakowaniem poziomym i pionowym. Wykonawca zajmuje się również drogą wspomagającą- boczną od Okrzei do Kukuczki. Tam pojawi się kostka betonowa.

kazek 2
Autor: materiały UM Gorzów Nawierzchnie czekają na użytkowników.

Do końca listopada ma być gotowy również peron na pętli tramwajowej i chodnik pomiędzy Żółkiewskiego a Czarnieckiego. Przy przejściach dla pieszych w okolicach peronów pojawią się także barierki ochronne.Czy wyremontowaną ulicą przejedziemy za około trzy tygodnie? Czas pokaże...

Przypomnijmy - remont Kazimierza Wielkiego rozpoczął się w styczniu tego roku. Koszt zadania to 17,5 miliona złotych. Ponad 5 milionów to rządowe dofinansowanie.