Gorzów: Odkrycia na Spichrzowej WYDŁUŻĄ remont? [ZDJĘCIA]

2020-08-03 18:26 Kły
Gorzów spichrzowa1
Autor: mz Prace na Spichorzowej w Gorzowie.

Czy kolejna inwestycja drogowa, niedawno rozpoczęta, będzie już miała opóźnienia? Archeolodzy z gorzowskiego muzeum weszli na ulicę Spichrzową i badają znaleziska. Nie chodzi tylko o mury obronne.

Przebudowa drogi odbywa się na odcinku od Garbary do Chrobrego, wzdłuż kolejowej estakady. W poniedziałek (3.08) dokonano kolejnych odkryć, których zresztą specjaliści się spodziewali. Te ulice, które od lat nie przeszły gruntownej modernizacji, kryją w sobie tajemnice. Pracownicy muzeum odkopali elementy XIII wiecznych budowli. Prawdopodobnie są to miejskie mury obronne i ... 

- Jest tu jakaś budowla w postaci baszty, która jest ceglano-kamienna. Tyle na teraz możemy powiedzieć. Aczkolwiek bardzo obiecująco zapowiadają się kolejne dni związane z odkrywaniem tego, co w tej chwili widzimy - mówi Stanisław Sinkowski, archeolog z gorzowskiego muzeum.

Gorzów spichrzowa2
Autor: mz Fragmenty murów oraz być moze baszty.

Mury kiedyś ogradzały miasto od Młyńskiej do Herberta. Archeolodzy spodziewają się także historycznych znalezisk w innych częściach tej ulicy. Czy te odkrycia i prace, tak jak na Sikorskiego czy Walczaka, opóźnią oddanie inwestycji w wyznaczonym terminie? Tego ani budowlańcy ani specjaliści na razie nie chcą komentować. Według planów Spichrzowa ma być gotowa w październiku.