Gorzów: Podróż w czasie na "Pikniku u Schroederów"

2020-09-19 21:13 Kły
gorzów muzeum1
Autor: Zbigniew Baldy/muzeumlubuskie/facebook.com Piknik w ubiegłym roku.

Uczestnicy będą mogli się przenieść się w lata 20 i 30 XX wieku. Mile widziane są stroje z tamtej epoki. Przygotowano muzyczne i artystyczne atrakcje.

Impreza była planowana w czerwcu, niestety koronawirus pozmieniał te plany. Z tego powodu odbędzie się we wrześniową niedzielę (20.09). W ciekawy sposób będzie można pożegnać lato.

To już tradycja w gorzowskim muzeum przy Warszawskiej, że co roku organizowane jest spotkanie w takich klimatach. Stroje z tamtych lat dodadzą kolorytu, ale przebranie nie jest obowiązkowe. Specjalną oprawę dadzą występy artystyczne.

- Aktorzy z Art Drama przedstawią piosenki i skecze autorstwa Hemara, związane to będzie z klimatem kabaretu przedwojennego i z lat 40-tych. Będą także polskie utwory oraz Edith Piaf - opowiada Agnieszka Dębska z muzeum lubuskiego. 

Tym razem, z powodu pandemii, nie będzie poczęstunku. Jednak można ze sobą przynieść małe co nieco. Niestety nie pojawi się rodzina właścicieli willi. "Piknik u Schroederów" w niedzielne południe w muzeum przy ul. Warszawskiej.