Santok: Kajaki, namioty, domki i oczywiście port. Marina gotowa! Jest pięknie

2020-09-18 17:23 em
Santok
Autor: Materiały prasowe gminy Santok. Marina w Santoku.

To może być perełka turystyczna, z której ochocze powinni korzystać także gorzowianie. Atrakcje? Mnóstwo! Prace nad inwestycją trwały cztery lata. ale w końcu udało się. W sobotę uroczyste otwarcie Mariny w Santoku.

Marina powstała dzięki programowi Unii Europejskiej. Na prace wydano ponad cztery miliony złotych, z czego 85 procent to unijna dotacja.

Przy Noteci powstała przede wszystkim przystań wodna dla wodniaków razem z całym zapleczem sanitarnym. Zbudowano basen portowy, pływające pomosty oraz cztery domki, które będzie można wynająć.

Marina czeka także na turystów, którzy do Santoka przyjadą np. samochodem. Gmina kupiła kajaki, łódki, motorówkę które będzie można wypożyczać by popływać sobie po rzece.

Santok
Autor: Materiały prasowe gminy Santok. Marina ma bezpieczne miejsca dla łodzi i atrakcje dla turystów.

Przy przystani powstało także pole biwakowe, a namioty również będzie można wynająć na miejscu. W okolicy nie brakuje ławeczek i innej turystycznej infrastruktury.

Pogoda - jak na wrzesień - wyśmienita więc można sprawdzić osobiście. Uroczyste otwarcie Mariny w Santoku w sobotę o godzinie 11.00.