Gorzów: Porada lekarza przez internet! Szpital zachęca pacjentów by zostali w domach

2020-04-03 16:36 em
szpital gorzów
Autor: Fragles SOR przy Dekerta w Gorzowie.

Lecznica uruchomiła wideogabinety dla osób, które potrzebują porady w nocy lub w weekendy i święta. Oczywiście tradycyjny punkt pomocy w szpitalu nadal funkcjonuje, ale władze szpitala zachęcają by korzystać z nowej usługi. Jeżeli nie ma takiej potrzeby lepiej nie wychodzić z domu.

Szpital cały czas udziela pomocy tym, którzy jej potrzebują nocami i w dni wolne od pracy. Nowa usługa ma sprawić, że mniej pacjentów będzie przychodzić do lecznicy i narażać siebie i innych na możliwość zarażenia koronawirusem.

Wideo konferencja pozwalają na lepszy niż telefoniczny kontakt lekarza z pacjentem. Łatwiej ocenić stan chorego. Co zrobić by z nich skorzystać?

Najpierw trzeba wejść na stronę internetową gorzowskiego szpitala i znaleźć okienko z napisem "Wideogabinet". Następnie musimy umożliwić przeglądarce dostęp do naszej kamery i mikrofonu. Kolejny krok to wybranie porady dla dziecka lub dorosłego i pozostaje oczekiwanie na połączenie.

Gorzów szpital maseczki
Autor: mazinio Koronawirus w Gorzowie. Szpital cały czas zachowuje reżim sanitarny.

W internetowych poradach także obowiązują kolejki. Po zalogowaniu otrzymamy informację ilu pacjentów czeka przed nami. Gdy przyjdzie nasza kolej powinniśmy zostać połączeni.

Przypomnijmy: z porady w szpitalu - osobiście lub przez internet - możemy korzystać w dni powszednie od godziny 18.00 do 8.00 oraz przez całą dobę w soboty, niedzielę i święta.