Gorzów PUP

i

Autor: chacha Powiatowy Urząd Pracy w Gorzowie.

Gorzów: PUP czeka na wnioski od firm, które chcą dostać pieniądze od miasta

2020-04-29 16:46

Można uzyskać środki na pensję dla pracowników. Trzeba się spieszyć bo o przydziale dofinansowanie decyduje kolejność zgłoszeń. Do rozdysponowania są dwa miliony złotych. Ich podziałem zajmuje się Powiatowy Urząd Pracy.

To jeden z elementów programu "Gorzowska Dycha". Radni przeznaczyli 10 milionów złotych by pomóc gorzowskim firmą przetrwać czas pandemii. Przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi w podatkach lokalnych, pomoc w zapłaceniu za najem lokali oraz w opłaceniu pracowniczych wynagrodzeń. Właśnie ostatni element programu realizuje Powiatowy Urząd Pracy. Kto może liczyć na pieniądze?

O dofinansowanie mogą się starać firmy, które działają w Gorzowie i płacą tu podatki. Dotyczy to także osób samozatrudnionych. Każda firma może się ubiegać o 1000 złotych na pensje dla maksymalnie 10 pracowników miesięcznie. Pomoc może dotyczyć dwóch miesięcy. Maksymalnie można więc uzyskać 20 tysięcy złotych.

Rozdysponowaniem pieniędzy zajmuje się Powiatowy Urząd Pracy w Gorzowie, ale swoje starania najlepiej rozpocząć od sprawdzenie strony internetowej Gorzowa. Na www.gorzow.pl znajdziecie więcej informacji oraz potrzebne formularze. Warto się pospieszyć bo przy podziale środków ważna jest kolejność zgłoszeń.