Gorzów: Rowery miejskie z odzysku!

2019-05-25 17:08
Pierwsze rowery już czekają na odnowienie.
Autor: Gorzów To My/ www.facebook.com Pierwsze rowery już czekają na odnowienie.

Grupa społeczników Gorzów To My zbiera stare, niepotrzebne rowery. Po odremontowaniu zostaną - za darmo - udostępnione wszystkim chętnym.

W Gorzowie ruszyła akcja "upcyklingu" zorganizowana przez społeczników z "Gorzów To My". Każdy chętny może przekazać swój stary rower, zalegający np. w piwnicy czy w garażu. - Mamy już kilkadziesiąt takich pojazdów, posłużą mieszkańcom jako rowery miejskie - mówi Marek Rybka z Gorzów To My.

Jednoślady zostaną odnowione i naprawione przez więźniów z Zakładu Karnego. Wszystkie zostaną pomalowane na zielono. Mieszkańcy będą mogli je wypożyczać ze stacji bazowych, które będą zlokalizowane na terenie gorzowskich firm. - Kilka firm już zadeklarowało pomoc. Każdy będzie mógł wziąć rower, pojeździć i zostawić go w stacji - opowiada Rybka. Trzeba będzie jedynie zapłacić kilkuzłotową kaucję - jak za koszyki w sklepach. 

Akcja zbierania starych rowerów potrwa do końca września. Po jej zakończeniu rozpoczną się prace nad uruchomieniem wypożyczalni. Część rowerów trafi też do rodzin wielodzietnych lub ośrodków wychowawczych dla dzieci. Więcej szczegółów i znajdziecie na facebookowym profilu: Gorzów To My.​

Czytaj też: Pierwszy Twist już jest w Gorzowie [AUDIO i FOTO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE