Gorzów: Rusza budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu . Otwarcie w 2021 roku

2019-12-10 18:19 Wojciech Hańczuk
Gorzów Warszawska szpital
Autor: em Obiekty byłego szpitala w przyszłym roku zaczną zamieniać się w Centrum Edukacji i Biznesu.

Urzędnicy podpisali umowę z wykonawcą jednej z najważniejszych i najdroższych inwestycji realizowanych prze Gorzów. Po szpitalne budynki przy ulicy Warszawskiej zmienią się szkołę i warsztaty. Pracami zajmie się firma ze Skierniewic.

Prace rozpoczną się na początku przyszłego roku a zakończą w sierpniu 2021 roku. Łączna powierzchnia Centrum to prawie 8 tysięcy metrów kwadratowych. - Będa dobrze wyposażone pracownie, warsztaty. Część sprzetu już mamy. Jest już dobrze przygotowana kadra. To będzie nowoczesne centrum kształcenia - opowiada Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Wykonawca przewiduje, że jednorazowo na budowie będzie przebywało około 100 pracowników. - Robiliśmy już podobne inwestycje zapewniam, że zdążymy w wyznaczonym terminie - zapewnia Tomasz Sałata, członek zarządu firmy Mirbud.

Gorzów CEZiB
Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Gorzowa. Tak ma wyglądać CEZiB.

Przypomnijmy: wykonawcę wyłoniono dopiero w trzecim przetargu. Za centrum zapłacimy 104 miliony złotych.​ Budynki przy Warszawskiej Gorzów kupił po preferencyjnej cenie od Urzędu Marszałkowskiego, ale warunkiem było wybudowanie w tym miejscu placówki edukacyjnej. W Centrum swoje miejsce znajdą Zespół Szkół Mechanicznych, budowlanka i Centrum Kształcenia Zawodowego.