Gorzów: Ruszył remont Przemysłówki. Co się dzieje w biurowcu w centrum miasta?

2019-09-17 18:15 em
Gorzów przemysłówka
Autor: Łukasz Kulczyński/Materiały Prasowe UM Na razie remont bardzie przypomina rozbiórkę.

​Biurowiec w centrum miasta znów ożyje. Rozpoczął się remont kilku pierwszych pięter budynku. Na rozpoczęcie prac czekamy od 3 lat. Najpierw powstaną tam biura dla urzędników, w przyszłości przeniesie się tam Miejskie Centrum Kultury.

W "Przemysłówce" pracę idą pełną parą. Obecnie trwa rozbiórka ścian i stropów na czterech piętrach wieżowca przy ul. Sikorskiego. Wymieniana jest też instalacja elektryczna, gazowa i wodno-kanalizacyjna. Wszystko po to, by dostosować budynek na potrzeby miejskich urzędników.

Gorzów Przemysłówka
Autor: Łukasz Kulczyński/Materiały Prasowe UM Na kilku pietrach powstaną biura dla urzędników.

Po pracach rozbiórkowych wykonawca przystąpi do budowy nowych ścian działowych, wymiany drzwi wraz z oknami i położenia nowych posadzek. Przebudowana zostanie też klatka schodowa i wymienione będą dwie windy. Biura maja być gotowe w lipcu przyszłego roku.Remont, która obejmuje modernizację od czwartego do siódmego piętra realizuje konsorcjum firm z Gorzowa za kwotę blisko 7 milionów złotych.

Gorzów Przemysłówka
Autor: Łukasz Kulczyński/Materiały Prasowe UM Pierwszy etap prac zakończy się w lipcu przyszłego roku. Kiedy kolejne pietra?

Na remont czekają także pozostałe pietra i dach. Urzędnicy opracowują dokumentację projektową tego zadania, a później zostanie wyłoniony wykonawca inwestycji.
Przypomnijmy: w przyszłości w dolnej części budynku powstanie siedziba Miejskiego Centrum Kultury. Natomiast na wyższe piętra przeniesiona zostanie cześć biur Urzędu Miasta. Obiekt został kupiony przez Urząd trzy lata temu (09.2016) za prawie 6 mln zł.