Gorzów: Szkaradny Grzybek zniknie z bulwaru zachodniego !

2020-11-27 14:39 em
Gorzów bulwar grzyb
Autor: TogaH Grzybek ''raczej" nie zdobi już bulwaru.

Zdewastowany i straszący na bulwarze zachodnim kiosk zwany grzybkiem ma zostać rozebrany - potwierdził nam Wiesław Ciepiela z gorzowskiego urzędu miasta. O przyszłość nieszczejącego kiosku pytaliśmy kilka razy, w końcu udało się uzyskać odpowiedź. Drugi bulwarowy kiosk - Iglo - na bulwarze wschodnim ma ponownie trafić na sprzedaż.

Nieczynny od wielu miesięcy grzybek był ostatnio tylko coraz bardziej zniszczony, stracił m.in. szyby i co jakiś czas owijany jest folią, która również jest zrywana. Trudna uznać, że jest "ozdobą" bulwaru, który przecież ma byc reprezentacyjna częścią miasta.

- Beznadziejny i nie do naprawienia, wszystkie elementy drewniane zbutwiałe, z tego nic nie będzie. Powinien zniknąć bo szpeci cały deptak - mówi gorzowianin, którego spotkaliśmy na bulwarze.

M.in. dlatego o zdewastowany kiosk pytaliśmy urzędników już od kilku tygodni. Długo słyszeliśmy, że obiekt należy do prywatnego właściciela i to z nim trzeba się kontaktować.

Czy to oznacza, że urząd nie ma wpływu na to jak wyglądają obiekty stojące w ścisłym centrum miasta?

Gorzów bulwar grzyb
Autor: TogaH Grzybak był w koszmarnym stanie.

Okazało się - na szczęscie - że jednak ma. Gorzowski magistrat tłumaczy, że z grzybkiem długo nic nie robiono..bo nie można było skontaktować się z prywatnym właścicielem obiektu.

- W czasie pandemii firma miała ograniczoną działalność. Teraz uzgodniono, że Grzybek zostanie usunięty jak najwcześniej - opowiada Wiesław Ciepiela, z urzędu miasta.

Pozostaje jeszcze trochę poczekać. Zobaczymy jak długo. Drugi podobny kiosk zwany Iglo stoi na bulwarze wschodnim. Należy do miasta. Jest w lepszym stanie a magistrat chce go sprzedać. Na razie kupca nie udało się znaleźć. Wkrótce odbędzie się kolejny przetarg.