Gorzów: To będzie bardzo ważny miesiąc dla żużlowców. Ile punktów zdobędzie Stal?

2020-08-08 15:35 em
Stal Gorzów
Autor: Cyfra Sport

Zawodników Moje Bermudy Stali czeka bardzo ważny miesiąc. Do końca sierpnia pojadą w siedmiu spotkaniach ligowych. Muszą zacząć zdobywać punkty, by opuścić ostatnie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi.

To pewnie najważniejsze dni w tym sezonie dla drużyny Stali. Po fatalnym i pechowym początku sezonu muszą zacząć wygrywać. W ostatnim spotkaniu w Lesznie szansę dostali wszyscy zakontraktowani zawodnicy, nie było zmian, każdy dostał przynajmniej cztery szanse. Najsłabiej wypadł Szymon Woźniak. Czy to oznacza, że właśnie jego będzie zastępował Jack Holder? Czy czekają nas kolejne rotacje w składzie?

Pewnie dużo zależy od pierwszego spotkania. Już w niedzielę (9.08) o 16.30 Stal na Jancarzu zmierzy się z ekipą z Lublina. Goście są rewelacją rozgrywek. Mają realną szansę na awans do play-off, wygrali mecz w Częstochowie. By przybliżyć się do awansu do najlepszej czwórki ligi powinni wygrać jeszcze jakiś mecz na wyjeździe, a to Gorzów jest aktualnie... najsłabszym zespołem rozgrywek. Popularne Koziołki chcą wygrać.

Pozycja gorzowian może być jednak myląca. Warto pamiętać, że Stal tylko raz pojechała na własnym stadionie - z niepokonaną Unią Leszno. Mecz z Częstochową został przerwany z powodu pożaru. Spotkanie z Lublinem może być początkiem budowania żużlowej twierdzy na Jancarzu.

Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa
Autor: CyfraSport Mecz Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa przerwał pożar rozdzielni prądu.

W poniedziałek (10.08) dojdzie do powtórki meczu z drużyną z Częstochowy. To bardzo mocna ekipa, ale być może rozpędzona Stal pokona i tę przeszkodę. Pierwszy wyścig startuje o 20.30.

14. sierpnia (piątek) spotkanie, którego przegrać nie można. Do Gorzowa przyjeżdża teoretycznie najsłabszy zespół rozgrywek. Rybnik wygrał tylko jeden mecz. Minimalna przegrana Stali na Śląsku prawie doprowadziła do zwolnienia trenera Chomskiego. Ewentualnej porażki z Rybnikiem na Jancarzu raczej nikt nie zaakceptuje.

W kolejny żużlowy poniedziałek (17.08) do Gorzowa przyjedzie drużyna z Wrocławia, a w piątek Stal pojedzie w Częstochowie. 24. sierpnia do Gorzowa przyjedzie GKM Grudziądz. Na deser - 30. sierpnia - derby czyli mecz z Falubazem. W jakich nastrojach pojawią się na nim kibice? Ile punktów wtedy będzie mieć Stal? Czy oprócz prestiżu będzie to także mecz o.... To będzie bardzo ważny sierpień dla Stali.