Gorzów: Utrudnienia na Żwirowej. Coraz większy ruch przy nekropolii . Co TRZEBA wiedzieć

2020-10-30 5:37 em
Gorzów cmentarz
Autor: TogaH Coraz więcej samochodów przy cmentarzu.

W niedzielę 1. listopada, czyli Wszystkich Świętych. Polacy odwiedzają groby bliskich. Osoby, które w najbliższych dniach będą chciały dostać się na cmentarz przy ulicy Żwirowej muszą liczyć się z utrudnieniami. O czym warto pamiętać?

W niedzilę wjazd na ulice Żwirową zastanie zamkniety, ale policja nie wyklucza, mże droga może być zamykana także w piątek i w sobotę.

- Jeżeli ruch będzie duży i autobusy nie będa mogły jeździć policjanci będa podejmowali decyzję o zamknięciu - zapowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik KMP w Gorzowie.

Podobnie może być jeżeli zapełnią się parkingi przy cmentarzu. Dojazd wtedy będzie możliwy jedynie od strony Chwalęcic.

Gorzów cmentarz
Autor: TogaH Żwirowa będzie zamykana.

Parkować samochody będzie można także w tradycyjnych miejscach, czyli: na prawym pasie jezdni ul. Słowiańskiej, na starej nitce ul. Słowiańskiej (odcinek jednokierunkowy przy PWiK). Udostępnione będą parkingi przy PWiK na ul. Kosynierów Gdyńskich, oraz parking przy Markecie „Products”. 

Gorzów cmentarz
Autor: TogaH Przy cmentarzu zrobimy wszystkie potrzebne rzeczy.

Policjanci będą także patrolować cmentarze, bo 1. listopada to także okazja na łatwy łup dla przestępców. - Nie zabierajmy na cmentarz dużej ilości gotówki, rzeczy wartościowych, nie zostawiajmy toreb bez opieki - przypomina Grzegorz Jaroszewicz.

Na cmentarz pojedzie 1. listopada więcej autobusów, ale trzeba pamiętać, że obowiązują obostrzenia związane z pandemią i w pojazdach nie będzie tłoku. Pasażerowie będą liczeni. Szczegóły na stronach internetowych MZK.