Gorzów: Wolniej, ale pracują. Trwa budowa nowego skrzydła SP 20

2020-03-26 18:45 em
Gorzów sp 20
Autor: D.Mazowiecki W ograniczonym zakresie, ale prace są prowadzone.

Wykonawca inwestycji wprowadził pewne ograniczenia. Na budowie pracuje mniej osób, ale prace cały czas są prowadzone. Inwestor chce zabezpieczyć dach. Na zakończenie budowy czekają uczniowie i nauczyciele szkoły. Budynek ma być gotowy na nowy rok szkolny. Czy się uda?

W związku z koronawirusem inwestor zmniejszył liczbę pracowników. Zamiast 50 pracuje 15 osób. - Chcemy zabezpieczyć dach aby ograniczyć ewentualne szkody podczas deszczów. Prace wewnątrz są ograniczone - tłumaczy Dariusz Mazowiecki, wykonawca inwestycji. Montowane są także okna.

Nowe skrzydło SP 20 ma być gotowe na początek nowego roku szkolnego. Mimo kłopotów związanych z pandemią wykonawca wierzy, że uda mu się pracę wykonać w terminie.

Gorzów sp 20
Autor: D.Mazowiecki Wykonawca wierzy, że zakończy inwestycję w terminie.


W nowym skrzydle będą m.in. większe klasy, przeznaczone dla najmłodszych uczniów oraz sala gimnastyczna. Obie części szkoły - stara i nowa - będą połączone korytarzem.

W Sp nr 20 uczy się około 1200 uczniów, klas jest za mało. Po wybudowaniu nowego skrzydła kłopoty powinny się skończyć. Na inwestycję miasto przeznaczyło 14 milionów złotych.