gorzów prokuratura

i

Autor: Fragles Prokuratura wniosła apelację.

Gorzów: Wyrok uchylony! Czy Kamil K. jednak winny pobicia Hani?

2020-10-14 19:05

To głośna i kontrowersyjna sprawa sprzed trzech lat. Mieszkańcy osiedla Słonecznego byli wstrząśnięci historią 2-letniej dziewczynki, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Wyrok zapadł w styczniu tego roku, ale odwołała się od niego prokuratura.

Wyrok uchylił sąd wyższej instancji po rozpatrzeniu apelacji gorzowskiej prokuratury. 29-letni konkubent matki dziewczynki na początku roku został uniewinniony w sądzie rejonowym. Oskarżono go o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad Hanią oraz o doprowadzenie do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sędzia stwierdził, że nie da się ustalić jak i kiedy dokładnie powstały obrażenia 2-latki. Z tym nie zgodziła się prokuratura.

- Jeżeli chodzi o najpoważniejsze obrażenia- mózgowe sąd okręgowy zauważył, że przed utratą przytomności dziewczynka znajdowała się pod bezpośrednią opieką oskarżonego, a za nim pod tą pieczę przeszła była dzieckiem zdrowym - wyjaśnia Lidia Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu.

gorzów pobicie hania

i

Autor: materiały Lubuska Policji Kamil K. podczas zatrzymania.

Chodzi uraz głowy i płuc, do których doszło dokładnie 29 marca 2017 roku. Hania trafiła pod opiekę lekarzy, którzy zauważyli także krwiaki i zadrapania. Sprawę zgłosili prokuraturze. Kamil K. zeznał, że dziecko wypadło z wózka, ale powołani biegli tego nie stwierdzili.

W czwartek (15.10) sprawa ponownie zostanie rozpatrzona przez sąd rejonowy. Jaki wyrok zapadnie? Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy- do dramatu doszło w marcu trzy lata temu. 2-latką zajmował się Kamil K., gdy jej matka była na zakupach. Podczas zatrzymania oboje opiekunowie byli nietrzeźwi. Obecnie Hania jest w ośrodku opiekuńczym, a jej starsza siostra w rodzinie zastępczej.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany