Autor: Marcin Szarejko/Foto-Sport.pl Krzysztof Kasprzak uważa, że Bartek Zmarzlik to murowany kandydat do złotego medalu w Grand Prix.

Gorzów: Zmarzlik nie jest już liderem cyklu Grand Prix

2019-06-16 0:14

W Czechach lider Stali wypadł bardzo przeciętnie. Zmarzlik wywalczył 8 punktów i nie awansował do półfinałów. Turniej wygrał Janusz Kołodziej.

Bartek Zmarzlik zawody zaczął od drugiego miejsca, przegrał z Milikiem. W kolejnych dwóch biegach wywalczył tylko jeden punkt. Nie pomogła nawet zmiana maszyny.

W kolejnych wyścigach gorzowianin przesiadł się ponownie na pierwszy motor i było już lepiej. Zmarzlik wygrał wyścig 14 a w 18 do ostatnich metrów walczył z Lindgrenem o zwycięstwo. 8 zdobytych punktów nie starczyło by awansować do półfinałów. Lider Stali zajął 9 miejsce.

Zawody wygrał Janusz Kołodziej. Na trzecim stopniu podium stanął Patry Dudek, który został samodzielnym liderem cyklu o tytuł Mistrza Świata.