Gorzowscy uczniowie i nauczyciele w Szkole z Gigantami. Można się zgłaszać!

2020-11-22 14:30 kły
gorzów dzieci komp
Autor: StartupStockPhotos/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Ogólnopolski projekt dotyczy informatyki i programowania. Zaplanowano w nim tworzenie stron internetowych oraz różnych gier przy użyciu specjalnych kodów. To ma być ciekawa propozycja szkolnej lekcji informatyki. Czekają atrakcyjne nagrody.

Propozycja skierowana jest do szkół podstawowych i średnich, które jeszcze mogą zgłaszać swój udział, bo pierwsze spotkanie ma się odbyć na koniec listopada. Ogólna idea dotyczy tego, by podszkolić programowanie różnych operacji informatycznych. Dzięki czemu uczniowie i nauczyciele będą mogli zdobyć nowe umiejętności.

- Chcemy poszerzać kompetencje kadry, uczyć programowania w Skratch'u, czy tworzenia profesjonalnych stron internetowych w takim języku jak HTML. Mamy także zajęcia z prowadzenia nauki zdalnej - wyjaśnia Dawid Leśniakiewicz, współorganizator "Szkoły z Gigantami".

Jeśli chodzi o uczniów, będą mogli stworzyć własną grę poprzez układanie specjalnych klocków z kodami programu. Od razu widzą efekt w postaci działającej gry. Szkoły, które się zgłoszą do projektu wezmą udział w kilku darmowych zajęciach on-line. Poprowadzi je szkoleniowiec. Ta placówka, która będzie miała najwięcej uczniów w programie, otrzyma vouchery na sprzęt informatyczny.

Warsztaty ruszają 30 listopada​. Szczegóły zgłoszenia oraz spotkań na stronie giganciprogramowania.edu.pl​