Gorzowskie żużlowe SŁAWY na muralu!

2020-09-25 14:28 Kły
Gorzów stal mural1
Autor: coola Edward Jancarz to jedna z głównych postaci muralu.

Na ścianie stadionu przy ul.Śląskiej, tam gdzie są kasy, pojawił się nie lada malunek. Znani żużlowcy wspólnie obok siebie. Klub w ten sposób chce opowiedzieć mieszkańcom, ale także i turystom gorzowską historię żużla. Trawa ona już 70 lat.

Jancarz, Nowak, Zmarzlik i Gollob - w sumie jedenastu zawodników, którzy mieli wpływ na gorzowski żużel, do podziwiania na ścianie. Malunek w odpowiednich kolorach czyli żółto-niebiesko-czarnych widoczny jest z daleka. Na nim postacie zawodników- byłych i aktualnych Stali Gorzów.

- Przypomnienie i podkreślenie naszej historii jest bardzo ważne. Cieszymy się, że ciągle jesteśmy na topie, w takim kontekście, że jesteśmy z klubem. Zarząd dba o korzenie, ciągle buduje z nami więź. Fajny pomysł -  uważa Bogusław Nowak, gorzowski żużlowiec, który święcił triumfy w latach 70-tych.

gorzów stal mural2
Autor: coola Nie mogła zabraknąć aktualnego lidera Bartka Zmarzlika.

Mural znajduje się od ul. Śląskiej, tam gdzie są kasy biletowe stadionu. Ściana jest długa i wąska, więc zadanie nie była zbyt łatwe.

- Historie bohaterów osadzone są zgodnie z czasem rozwoju gorzowskiego żużla. Zaplanowanie każdego etapu, nakładanie warstw na tak długiej ścianie mogło stanowić problem, ale my sobie z tym poradziliśmy - opowiada Michał Krzaczkowski jeden z twórców muralu.

Mural to pierwszy krok opowieści o historii Stali Gorzów. Ma to być wstęp do większego projektu jakim jest powstanie muzeum klubu. Pomysł ma być zrealizowany w przyszłym roku.