Kierowca zaskoczony wysokością mandatu. Próbował targować się z policjantami

2022-01-28 9:15
Kierowca zaskoczony wysokością mandatu
Autor: mat. policji

Choć od wprowadzenia nowego taryfikatora mandatów minęło już kilka tygodni, część kierowców wciąż nie może uwierzyć, że przekroczenie przepisów ruchu drogowego może ich kosztować kilka tysięcy złotych. Niektórzy, jak kierowca busa zatrzymany przez policjantów z gorzowskiej drogówki, próbują się targować. Na niewiele to się jednak zdaje.

Kolejne wysokie mandaty posypały się w ostatnich dniach w województwie lubuskim. Choć o nowych stawkach wiadomo od kilku tygodni, wciąż wielu kierowców jest zaskoczonych wysokością mandatów, które jeszcze kilka tygodni wcześniej były zdecydowanie niższe. Tak też było w przypadku kierowcy busa zatrzymanego w środę (26 stycznia) na drodze wojewódzkiej 135 przez policjantów z grupy SPEED. W Kamieniu Małym (powiat gorzowski), gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz., 37-latek jechał z prędkością aż 115 km/godz. Taka prędkość w terenie zabudowanym oznaczała, że kierowca będzie musiał pożegnać się z prawem jazdy na najbliższe trzy miesiące.

ZOBACZ TEŻ: Jechał za szybko. Dostał mandat wyższy niż wartość jego auta

- Oprócz tego policjant, zgodnie z nowym taryfikatorem, przekazał, że na kierującego nakłada mandat karny w wysokości 2000 zł - informuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Mężczyzna stwierdził, że może przyjąć mandat w wysokości 500 zł, ewentualnie 1000. Ostatecznie kierowca odmówił przyjęcia mandatu i sprawa zakończy się w sądzie.

Jeszcze wyższy mandat otrzymał kierowca opla, który na ul. Sikorskiego w Gorzowie Wlkp. potrącił na przejściu dla pieszych mężczyznę. Pieszy na szczęście doznał tylko niegroźnych obrażeń. Kierowca natomiast , za nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE