gorzów zmarzlik GP

Autor: facebook.com/StalGorzow1947 Bartek Zmarzlik królem Pragi.

Klątwa praska przełamana! Bartek Zmarzlik zwyciężył w Pradze

2020-09-19 22:11

Gorzowskiemu żużlowcowi udało się to dwukrotnie. Jest liderem i umocnił się w klasyfikacji Grand Prix. Tuż za nim, ze stratą siedmiu oczek, jest Fredrik Lindgren. To były niesamowite dwa dni dla zawodnika Stali Gorzów.

Bartek Zmarzlik  na czeskiej Markecie startował dotychczas cztery razy i tylko raz wszedł do finału. Teraz pokazał na co go stać.

W sobotni wieczór (19.09) wywalczył 19 punktów, które dały mu zwycięstwo. Najbardziej emocjonujący był ostatni wyścig, który powtarzano dwa razy. Gorzowianin walkę na torze toczył z Woffindenem, by na ostatnim wirażu minąć go i wygrać. We wcześniejszych biegach cztery razy przyjeżdżał pierwszy, a dwa razy drugi.

Z kolei w piątkowym turnieju (18.09) Zmarzlik wygrał bez problemów dwa pierwsze wyścigi, jednak później było o wiele ciężej. Dopomogło mu szczęście i decyzje sędziego. Wyjeździł 17 punktów i zwyciężył.

Ostatnie dwa turnieje GP odbędą się w Toruniu, 2 i 3 października.