Kolorowo, głośno i tanecznie. Zespoły cygańskie w Gorzowie!

2020-09-16 22:33 Kły
gorzów fest1
Autor: Daniel Adamski/gorzow.pl Na widowni usiądzie 999 osób.

To będzie już 32 edycja wydarzenia. Wystąpią głównie polscy artyści, ale są też goście z Macedonii. Festiwal oprócz koncertu w amfiteatrze, wyjątkowo zaistnieje także w internecie. Bilety są jeszcze do nabycia.

Czwartkowy wieczór (17.09) ma być niezapomniany. Barwna scenografia oraz gorące cygańskie rytmy z pewnością rozgrzeją widzów. Wystąpi kilka zespołów m.in Dikanda, Ćaći Vorba, Romanca i Taborowa Orkiestra Harfiarzy. Pojawi się dwójka gości specjalnych.

- Przedsięwzięcie z dużym rozmachem. Polskie gwiazdy- znana, diva polskiej rozrywki Maryla Rodowicz, która zasłynęła z cygańskich piosenek i takie też zaprezentuje. Wystąpi Halina Mlynkova oraz Dżambo Agusevi Orchestra z Macedonii - mówi Ewa Dębicka, organizator wydarzenia.

gorzów fest2
Autor: Daniel Adamski/gorzow.pl Będą cygańskie tańce.

Podczas festiwalu świętować będzie Edward Dębicki ze swoim Muzycznym Teatrem Terno. Wspólnie obchodzą 65-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji specjalny program. Kto chce go zobaczyć musi wejść na stronę abilet.pl lub w czwartek kupić go w kasie od godz. 16.

Cygańskie biesiadowanie ruszy o godz. 19. Będzie je można zobaczyć także w telewizji 4 i 11 października. Na tym festiwal Romane Dyvesa się nie zakończy. Jesienią koncerty kolejnych zespołów będzie można zobaczyć online.