Lepsze treningi, silniejsze zespoły - powstało Gorzowskie Centrum Szkolenia

2019-12-16 18:35 em
Zajęcia sportowe dla dzieci
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Zajęcia sportowe dla dzieci rozwijają i ciało, i umysł najmłodszych.

To projekt, który ma połączył kilka gorzowskich szkółek piłkarskich w jedną całość​. Będzie jednolity system szkolenia a w przyszłości zespół, który powalczy z najlepszymi juniorskimi ekipami w Polsce. Centrum chce podjąć współpracę z drużyną z piłkarskiej ekstraklasy.

Do programu przystąpiły Stilon Gorzów, PUKS Maksymilian, Chemik i Progres Gorzów. Wszystkie kluby będą pracować według jednego modelu szkoleniowego. Z najzdolniejszych młodych piłkarzy z tych czterech akademii po przejściu w wiek juniora będzie tworzony jeden zespół. Drużyna pod szyldem Stilonu ma w zamyśle twórców walczyć o awans i grę w Centralnej Lidze Juniorów.

- Będziemy pracowac wedle spójnego systemu. Chcemy aby młodzi piłkarze nie musieli uciekać z Gorzowa i tutaj mieli możliwość rozwoju - opowiada Kamil Michniewicz trener Stilonu.

W najbliższym czasie do współpracy z Gorzowskim Centrum Szkolenia ma włączyć się jeden z zespołów z piłkarskiej ekstraklasy. Najzdolniejsi młodzi piłkarze z Gorzowa dostaną w ten sposób możliwość rozwoju swoich umiejętności na późniejszym etapie kariery w najwyższej klasie rozgrywkowej.