Lubuskie. Śmiertelny wypadek. Zablokowana autostrada A2 przed Świeckiem

Taśma policyjna
Autor: Grzegorz Kluczyński

Po wypadku jest zablokowana jezdnia autostrady A2 w kierunku Niemiec w pobliżu granicznego Świecka (województwo lubuskie). Dziś, tj. w niedzielę, 30 maja 2021 doszło tam do zderzenia auta osobowego z ciężarówką. Jedna osoba zginęła, a jedna została ranna – poinformowała PAP Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Przeczytaj szczegóły o wypadku poniżej.

Autostrada A2. Śmiertelny wypadek: utrudnienia

Z informacji przekazanej przez PID zielonogórskiego oddziału GDDKiA wynika, że do wypadku doszło w niedzielę, około godz. 19.30, nieco ponad 2 km od granicy. Służby drogowe podają, że utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin, a pojazdy osobowe są kierowane do Słubic, gdzie ich kierowcy mogą wjechać do Niemiec. Na razie mało jest informacji o przebiegu wypadku. Wiadomo jedynie, że kierujący autem osobowym uderzył w tył ciężarówki. Jedna osoba z samochodu osobowego zginęła na miejscu, a drugą z obrażeniami śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala.

- Z uwagi na śmiertelny wskutek wypadek na miejscu muszą zostać przeprowadzone oględziny pod nadzorem prokuratora. Dopiero po zakończeniu tych czynności będzie możliwe przywrócenie ruchu – powiedziała w rozmowie z PAP policjantka, PAP Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Kierowcy samochodów osobowych mogą przekroczyć granicę w pobliskich Słubicach lub w oddalonym o ok. 30 km Kostrzynie nad Odrą. Kierowcy ciężarówek muszą czekać na przywrócenie ruchu lub udać się w inne miejsca, gdzie można tymi pojazdami przejechać granicę. W woj. lubuskim to Gubinek i Olszyna.

Zobacz też: Iza i Kornelia miały tylko 17 lat, obie rzuciły się pod pociąg w odstępie kilkunastu godzin! Prokuratura zbada czy nastolatki zaplanowały swoją śmierć [GALERIA, WIDEO]

Przebudują drogę śmierci. Wielkie zmiany na ulicy Sokratesa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE