Lubuskie. Tajemnicza śmierć policjanta na służbie. Koledzy wspominają Przemysława Psuta

i

Autor: Komenda Główna Policji Koledzy wspominają policjanta Przemysław Psuta, którego 8. rocznica śmierci przypada 7 lipca.

Lubuskie. Tajemnicza śmierć policjanta na służbie. Koledzy wspominają Przemysława Psuta

2021-07-07 12:37

Koledzy wspominają policjanta Przemysław Psuta, którego 8. rocznica śmierci przypada 7 lipca. Tego dnia w 2013 r. funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze z miejscem pełnienia służby w Gorzowie Wielkopolskim patrolował teren powiatu sulęcińskiego. W czasie dyżuru został wezwany do grupy mężczyzn, którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym w Lubniewicach.

Lubuskie. Tajemnicza śmierć policjanta na służbie. Koledzy wspominają Przemysława Psuta

Mija 8 lat od śmierci policjanta Przemysława Psuta, który odszedł, wykonując swoje obowiązki, 7 lipca 2013 r. Funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze z miejscem pełnienia służby w Gorzowie Wielkopolskim patrolował feralnego dnia okolice Sulęcina, gdy został skierowany na interwencję do pobliskich Lubniewic. Grupa mężczyzn spożywała tam alkohol w miejscu publicznym.

- (...) podejmując działania wobec jednego z mężczyzn, który stawiał czynny opór i używał siły fizycznej w stosunku do policjanta, nagle osunął się na schody, tracąc przytomność. Mimo podjęcia natychmiastowej akcji reanimacyjnej i przewiezienia do szpitala w Sulęcinie funkcjonariusz zmarł - przypomina Komenda Główna Policji.

Czytaj też: Zlot w Gorzowie! Policjanci przyjechali bez zapowiedzi. Uczestnicy łamali przepisy i nie mieli uprawnień

Zmarły policjant z wysokim odznaczeniem

W rocznicę śmierci policjanta z województwa lubuskiego jego koledzy wspominają Przemysława Psuta. 36-latek został przyjęty do służby 26 lipca 2004 r. na stanowisko aplikanta ogniwa i Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W 2010 r. został mianowany na stanowisko referenta Drużyny II Plutonu Prewencji IV Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze z miejscem pełnienia służby w Gorzowie Wielkopolskim, a od 10 maja 2011 r. pełnił służbę na stanowisku dowódcy Drużyny III Plutonu Prewencji III Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze z miejscem pełnienia służby w Gorzowie Wielkopolskim.

- Wykonując obowiązki służbowe, wykazywał profesjonalizm, zaangażowanie i gotowość do poświęceń dla dobra służby. Był sumiennym i odważnym policjantem, za działania w ratowaniu życia ludzkiego i mienia postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 grudnia 2010 r. został odznaczony „Krzyżem Zasługi za Dzielność" - informuje Komenda Główna Policji.

Czytaj też: Zielona Góra. Nie mogła zażyć niezbędnego lekarstwa! Utknęła w zalanym aucie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Grzegorz G. pozbawił Sebastianka rodziców. Ojciec staje w jego obronie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE