21-letni Białorusin przewoził skradziony w Niemczech motocykl

i

Autor: Straż Graniczna 21-letni Białorusin przewoził skradziony w Niemczech motocykl

21-letni Białorusin zatrzymany

Miał dostać 200 euro za przewiezienie kradzionego motocykla wartego 100 tysięcy złotych

2022-08-01 12:47

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 21-letniego obywatela Białorusi, który przewoził kradziony motocykl BMW. Pojazd o wartości 100 tys. zł został skradziony na terenie Niemiec. Za przewiezienie go we wskazane miejsce w Polsce Białorusin miał otrzymać 200 euro.

W poniedziałek nad ranem (1 sierpnia) funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli jadącego w głąb Polski busa. Jak się okazało, kierowca busa - 21-letni obywatel Białorusi - przewoził w części ładunkowej motocykl MW R1250 GS Adventure z 2022 roku.

- Kierowca busa nie posiadał żadnych dokumentów nieleżących do jednośladu i oświadczył, iż motocykl dostał od nieznanego mu mężczyzny za 200 euro i miał go zawieźć w wyznaczone miejsce na terenie Polski - poinformowała Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

21-letni Białorusin przewoził skradziony w Niemczech motocykl

i

Autor: Straż Graniczna 21-letni Białorusin przewoził skradziony w Niemczech motocykl

Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem BMW, który potwierdził, że wart 100 tys. zł motocykl został skradziony na terenie Niemiec. 21-letni Białorusin został zatrzymany i przekazany policji.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Dobczyce. Młody Ukrainiec uciekał przed policją. Nie miał prawa kierować motocyklem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE