21-letni Białorusin przewoził skradziony w Niemczech motocykl

i

Autor: Straż Graniczna 21-letni Białorusin przewoził skradziony w Niemczech motocykl

21-letni Białorusin zatrzymany

Miał dostać 200 euro za przewiezienie kradzionego motocykla wartego 100 tysięcy złotych

2022-08-01 12:47

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 21-letniego obywatela Białorusi, który przewoził kradziony motocykl BMW. Pojazd o wartości 100 tys. zł został skradziony na terenie Niemiec. Za przewiezienie go we wskazane miejsce w Polsce Białorusin miał otrzymać 200 euro.

W poniedziałek nad ranem (1 sierpnia) funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli jadącego w głąb Polski busa. Jak się okazało, kierowca busa - 21-letni obywatel Białorusi - przewoził w części ładunkowej motocykl MW R1250 GS Adventure z 2022 roku.

- Kierowca busa nie posiadał żadnych dokumentów nieleżących do jednośladu i oświadczył, iż motocykl dostał od nieznanego mu mężczyzny za 200 euro i miał go zawieźć w wyznaczone miejsce na terenie Polski - poinformowała Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

21-letni Białorusin przewoził skradziony w Niemczech motocykl

i

Autor: Straż Graniczna 21-letni Białorusin przewoził skradziony w Niemczech motocykl

Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem BMW, który potwierdził, że wart 100 tys. zł motocykl został skradziony na terenie Niemiec. 21-letni Białorusin został zatrzymany i przekazany policji.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Dobczyce. Młody Ukrainiec uciekał przed policją. Nie miał prawa kierować motocyklem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki