Płaciła TAKIMI banknotami! Teraz może posiedzieć KILKA LAT za kratami

2021-01-18 19:09 Rafał Strzelec
Fałszywe banknoty z Międzyrzecza
Autor: Policja Lubuska

60-latka z miejscowości Międzyrzecz w woj. lubuskim będzie miała poważne kłopoty. Pod jej adresem padły oskarżenia o płacenie fałszywymi banknotami. Za pizzę, za alkohol - jak tylko się dało, kobieta skrzętnie korzystała z okazji. Teraz grozi jej nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim zdarzenie miało miejsce na terenie Międzyrzecza. - Właścicielka jednego ze sklepów w mieście zgłosiła, że najprawdopodobniej kobieta, która robiła u niej zakupy, płaciła za nie fałszywymi pieniędzmi. Podczas sprawdzana informacji, okazało się, że ta sama kobieta aż cztery razy jednego dnia wracała do tego sklepu i kupowała alkohol oraz napoje, płacąc za każdym razem banknotem o nominale 200 złotych. Policjanci zabezpieczyli banknoty o łącznej wartości 800 złotych - tłumaczy starszy aspirant Justyna Łętowska z KMP w Międzyrzeczu.

Czytaj także: SZOK! Policjanci ujawnili PASKUDNE oszustwa! Chodzi o maseczki

Sprawczynią całego zamieszania okazała się 60-letnia mieszkanka miasta. Mundurowi po głębokiej analizie doszli do wniosku, że już wcześniej kobieta dokonywała podobnych oszustw. We wrześniu 2020 roku sprytna oszustka płaciła podobnym banknotem (o wartości 100 złotych) za pizzę. - Międzyrzeczanka usłyszała pięć zarzutów oszustwa, za co może jej grozić kara do ośmiu lat pozbawienia wolności - kończy Łętowska.

Oddali oszustom pieniądze na budowę domu córki
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE