SZOK! Policjanci ujawnili PASKUDNE oszustwa! Chodzi o maseczki

2021-01-18 15:29 Rafał Strzelec
Chorzów. Ujawniono oszustwa w związku z maseczkami
Autor: pixabay.com

Policjanci z Chorzowa wpadli na trop dwóch kobiet, które perfekcyjnie wykorzystały panującą pandemię, aby sobie dorobić na oszustwach. Młode naciągaczki oferowały sprzedaż maseczek i rękawiczek jednorazowych, ale... nigdy tak naprawdę nie były w ich posiadaniu. Kobietom postawiono aż 290 zarzutów!

Chorzów. Policjanci ujawnili oszustwa związane z maseczkami

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Chorzowie w kwietniu wpłynęła informacja od mundurowych zajmujących się cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach o możliwości popełnienia przestępstwa, związanego z wykorzystywaniem pandemii koronawirusa do oszustw. Sprawa przeszła w ręce stróżów prawa z Wydziału Zwalczającego Przestępczość Gospodarczą.

Czytaj także: Gadżety erotyczne. Czy wiesz, do czego służą? Pytania TYLKO dla dorosłych

- Jak ustalili śledczy, na początku pandemii dwie mieszkanki miasta zamieściły na portalach społecznościowych i aukcyjnych ogłoszenia, oferując do sprzedaży maseczki i rękawiczki jednorazowe, których nigdy nie miały. Dzięki wnikliwej analizie zebranego materiału dowodowego, w tym przesłuchaniu prawie 300 świadków - podaje chorzowska komenda.

Oszustki były bardzo młode - miały kolejno 20 i 21 lat. Mimo młodego wieku było im tak bardzo nie pod drodze z prawem, że usłyszały aż 290 zarzutów. W swojej działalności były bardzo skuteczne - udało im się wyłudzić aż 53 tysiące złotych. Mundurowi zabezpieczyli większość z nich. - Teraz o ich losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi im nawet 8-letni pobyt w więzieniu - podsumowują policjanci.

Oddali oszustom pieniądze na budowę domu córki