Gorzów: Muzyczny integracyjny plac zabaw w końcu zostanie otwarty!

2019-09-20 12:16 Karolina Łopacińska
plac integra
Autor: Fragles Plac zostanie otwarty.

Młodzi gorzowianie od soboty (21.09) będą mogli się bawić na placu za filharmonią przy ul. 9 Muz. Firma usunęła usterki, a problematyczna huśtawka zostanie na razie zdemontowana. Po pięciu miesiącach znów najmłodsi skorzystają z bajarki, cabasy czy jumpstone.

Takiego muzycznego i integracyjnego placu zabaw w Gorzowie nie ma. Jak zapewniają urzędnicy wykonawca naprawił uszkodzone elementy i miejsce jest bezpieczne dla dzieci Problem stanowi huśtawka dla dzieci na wózkach. Zostanie ona zdemontowana.

- Z huśtawką od początku był kłopot, już w fazie projektowania. Urządzenie na razie z placu zostanie usunięte, a gdy pojawią się te dodatkowe zabezpieczenia, wróci z powrotem - wyjaśnia Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Wykonawca zastosował się do ekspertyzy sporządzonej przez zewnętrznych ekspertów, a wykonanej na zlecenie miasta. Wcześniej budowlańcy nie spieszyli się z poprawkami. Magistrat postraszył nawet firmę karami finansowymi. Plac zabaw z muzycznymi strefami ponownie zostanie otwarty w sobotę (21.09) od godz. 8.

Przypomnijmy - naprawa w sumie ciągnęła się pięć miesięcy. W kwietniu rekreacyjne miejsce po kilkunastu dniach działania zostało zamknięte. Rodzice zwrócili uwagę na uszkodzoną wykładzinę oraz problemy z linkami i śrubami. Plac kosztował ponad pól miliona złotych.