Na rowerze przez dziki teren Santoka. Siódma edycja Scott MTB Challenge

2019-08-13 15:45 Karolina Łopacińska
mtb
Autor: www.scott-challenge.pl Zawody MTB w Strzelcach odbyły się w maju.

Miłośnicy ścigania spotkają się pod Gorzowem w niedzielę (18.08). Emocje mogą poczuć nie tylko zawodowcy, ale także młodzież i dzieci. Do północy w piątek (16.08) trwają zapisy. Na uczestników zawodów czekają ciekawe trasy pośród urokliwych krajobrazów. Każdy może się sprawdzić.

Tradycyjnie przygotowane są trzy trasy - Fun najkrótsza i dla amatorów- 10 kilometrów, a dla bardziej doświadczonych Classic - 25 kilometrów oraz Pro - najdłuższa, bo licząca 50 kilometrów. Każdy, nawet dzieci, może spróbować swoich sił. Mile widziane rodzinne duety.

- Trasa jest ułożona w ten sposób, by przejechał ją największy amator. Oczywiście są miejsca, gdzie trzeba zejść z roweru. To zależy od naszego doświadczenia i odwagi. Są odpowiednio oznakowane i będą zabezpieczone. Każdy jak zobaczy trzy wykrzykniki, a nie czuje się na siłach, powinien zejść z roweru i pokonać odcinek na piechotę- wyjaśnia Przemysław Burdziński, współorganizator imprezy.

santok
Autor: Staszek Pietkiewicz/wikipedia.org Santok to górki i niziny.

Na trasie przejazdu urokliwe wąwozy czy jezioro Racze. Zapisy trwają do piątku (16.08) do północy. Szczegóły na stronie www.scott-challenge.pl Biuro zawodów czynne będzie w niedzielę od godz. 8.30 w Santoku na promenadzie przy Warcie. Start biegu głównego o godz. 11, wcześniej rywalizować będą dzieci.

W poprzednich edycjach udział brało około 300 zawodników. W planach są jeszcze dwie edycje Scott MTB Challenge- w Cybince i w Międzychodzie.